Podstawowy Kurs Pierwszej Pomocy - Warszawa

Umiejętność ratowania życia może okazać się niezbędna w wielu sytuacjach prywatnych i zawodowych. Nasz podstawowy kurs pierwszej pomocy to szkolenie dla każdego, kto chce poznać podstawy ratownictwa – niezależnie, czy jest to wymóg pracodawcy, czy własna potrzeba. Kurs podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną, podczas której uczestnicy zdobywają wiedzę na temat udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej w różnym przypadkach. Kurs pierwszej pomocy Warszawa trwa jeden dzień, 8 godzin zegarowych, a po jego otrzymaniu uczestnik otrzymuje imienne oświadczenie jako dowód jego ukończenia.

 Czas trwania kursu: 1 dzień (8 h)

Cena kursu: 80 zł/os

Certyfikat: Tak

Miejsce przeprowadzenia kursu : Warszawa

kurs pierwszej pomocy warszawa

Podstawowy Kurs Pierwszej Pomocy - zagadnienia:

Wstęp do kursu obejmuje takie zagadnienia, jak aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy, tzw. łańcuch ratunkowy, sposoby na ocenę stanu poszkodowanego (ocena przytomności, oddechu, oznak krążenia), sposobów na ewakuacje, zasad wzywania pierwszej pomocy czy układania w pozycję bezpieczną w zależności od konkretnej sytuacji.
Część „Rany i Obrażenia Ciała” pozwala uczestnikom zdobyć wiedzę na temat zasad postępowania z ranami różnego pochodzenia i różnych części ciała, a także działania w przypadku takich sytuacji jak krwotok z nosa czy porażenie prądem.
Podczas tej części kursu poznasz definicję resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz weźmiesz udział w pokazie postępowania z osobą nieoddychającą z użyciem AED.
Z tej części kursu dowiesz się wszystkiego o postępowaniu w sytuacjach nagłego zagrożenia życia – w przypadku omdleń, zawałów serca, udarów mózgu, astmy, cukrzycy, zatrucia, wstrząsu, zadławienia czy napadu drgawek.
kurs pierwszej pomocy warszawa

Podstawowy kurs pierwszej pomocy Warszawa - dlaczego warto?

Nigdy nie wiemy, kiedy staniemy się świadkami lub uczestnikami niebezpiecznej sytuacji, w której stracić zdrowie lub życie mogą osoby trzecie – zarówno zupełnie nam obce, jak i nasza najbliższa rodzina. Każdy z nas powinien więc umieć zareagować w takich sytuacjach: doświadczenie pokazuje, że niejednokrotnie może to decydować o życiu lub śmierci! Nasz kurs pierwszej pomocy przeprowadzany w Warszawie uczy właściwych reakcji na zarówno proste sytuacje, takie jak urazy, jak i sytuacje, które decydują o życiu, w których ważna jest każda sekunda.

Kiedy kurs pierwszej pomocy to za mało

Na rozszerzony kurs powinny decydować się osoby, które ze względu na wykonywany zawód czy inne czynniki są narażone na częstsze pojawianie się w sytuacjach niebezpiecznych, w których wiedza z podstaw pomocy jest konieczna. Nie mówimy tu tylko o takich oczywistych zawodach jak ratownik czy opiekun osób starszych, ale i np.  o rodzicach noworodków i niemowląt, które dużo łatwiej ulegają wypadkom (np. zakrztuszeniu), niż dzieci starsze, osobach uprawiających sporty ekstremalne i wysokogórskie itd.

Szukasz ratownika medycznego lub całego zespołu na Twój event? Sprawdź naszą ofertę tutaj.